ERP Yazılımları

Kurumsal kaynak planlama (ERP), kurumların en iyi performans için temel iş süreçlerini otomatikleştirmesine ve yönetmesine yardımcı olan yazılım sistemi türüdür. ERP yazılımı, tek bir kaynak sağlayarak ve kurum genelinde operasyonları kolaylaştırarak şirketin iş süreçleri arasındaki veri akışını düzenler. Şirketin finans, tedarik zinciri, operasyon, ticaret, raporlama, üretim ve insan kaynakları faaliyetlerini tek bir platformda bir araya getirebilme özelliğine sahiptir.

Modern ERP Yazılımı Sistemleri

Geçmişte, ERP sistemleri ayrı olarak çalışan ve diğer sistemlerle iletişim kurmayan paketlerdi. Her sistem, ayrı iş gereksinimlerini karşılamaya yönelik pahalı, karmaşık ve özel kodlar gerektiriyordu ve bu durum, yeni teknolojilerin veya süreç iyileştirmelerinin benimsenmesini yavaşlatıyor hatta önlüyordu.

Günümüzün ERP yazılımı için fark yaratan özellik, tüm bu süreçleri bir araya getirip tek bir akıcı sistemde birleştirmesidir. Ayrıca veri bağlantıları yalnızca ERP sisteminizle sınırlı kalmayıp üretkenlik araçlarınız, e-ticaret ve hatta müşteri etkileşimi çözümlerinde bile sunulur. Kurumunuz genelinde süreçlerinizi en iyi duruma getirmenize yardımcı olacak daha iyi içgörüler elde etmek için tüm verilerinizi bağlayabilmenize olanak sağlar.

Ayrıca, modern bir ERP çözümü; esnek dağıtım seçenekleri, gelişmiş güvenlik ve gizlilik, sürdürülebilirlik ve az kod kullanarak özelleştirme olanağı sunar. En önemlisi, bugün hızlı bir şekilde yenilikler yapmanıza ve kurumunuzu gelecekteki değişikliklere hazırlamanıza yardımcı olan içgörüler sayesinde kurumunuz ve süreçleriniz için süreklilik ve dayanıklılık sağlar.

ERP ile kurumun hangi birimleri en iyi duruma getirilebilir?

ERP sistemi, kurumunuzdaki birçok temel birime fayda sağlayabilir. Ön ofis ile arka ofis arasındaki engelleri ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir ve çözümünüzü yeni iş önceliklerinize göre uyarlama olanağı sunar. ERP’nin yararlı olabileceği temel kurum birimlerinden bazıları şunlardır:

Ticaret

Günümüzde perakendeciler birçok güçlükle mücadele etmektedir. ERP sistemi arka ofisi, mağazayı ve dijital deneyimleri birleştiren eksiksiz bir çok kanallı ticaret çözümü sunabilir.

Finans

Modern ERP, karlılığı artırır ve uyumluluğu sağlamaya yardımcı olur. Finansal durumunuzun genel bir özetini görebileceğiniz panolar ve yapay zeka destekli içgörüler sunar.

İnsan kaynakları

Modern çözümler, şirket verilerini yönetmenin yanı sıra bordro, işe alma ve diğer işler gibi çalışan yönetimi görevlerini verimli hale getirebileceğiniz yöntemler sunar.

Üretim

Günümüzde perakendeciler birçok güçlükle mücadele etmektedir. ERP sistemi arka ofisi, mağazayı ve dijital deneyimleri birleştiren eksiksiz bir çok kanallı ticaret çözümü sunabilir.

Tedarik zinciri

Kurumunuz hala bilgileri el ile giriyor ve stoğu deponuzda takip etmeye çalışıyorsa bu süreçleri ERP ile otomatikleştirerek zaman ve para tasarrufu sağlayabilirsiniz.

ERP Yazılımına Gereksinim Duyduğunuzu Gösteren İşaretler

Bu makaleyi okuyorsanız ve eski sisteminizle sorun yaşıyorsanız kendinize değişiklik için doğru zamanın gelip gelmediğini soruyor olabilirsiniz. Yeni bir ERP yazılımına gereksinim duyduğunuzu gösteren bazı işaretler şunlardır:

  1. Temel araçlar büyümenize engel oluyor: Temel araçlarla idare ediyor olabilirsiniz ancak mevcut yazılımlarınız pazar genişlemesi ya da küresel bir ölçeğe ulaşma konusunda sizi sınırlıyorsa büyümenize olanak tanıyacak yeterli esnekliği sunan bir daha iyi bir ERP sistemi kullanma zamanı gelmiş olabilir.
  2. Bağımsız sistemlerle uğraşıyorsunuz: Teknoloji değiştikçe, bağımsız sistemlerinizin birbiriyle pek iyi çalışmadığını görürsünüz. Yeni muhasebe yazılımınızın eski İK sisteminizle uyumlu olmadığını, çözümleri birleştirmek için zaman ve kaynak israfı yapmaktan sıkıldığınızı fark edebilirsiniz.
  3. Müşteri beklentilerini karşılayamıyorsunuz: Sisteminiz, personel ve müşterilerinizin mobil olmasını kaldıramıyorsa herkesin gereksinimlerini karşılayan bir sisteme yatırım yapma vaktiniz gelmiş demektir. Personelinize gerekli araçları vererek ve müşteri beklentilerini karşılamaya yönelik yatırımlar yaparak rekabet avantajınızı koruyabilirsiniz.

Kampanyalarımız

Smac Bilişim, farklı sektörlerden yüzlerce müşterinin onayını almış ürünler sunar.

Bilgilerinizi Bırakın Sizi Arayalım !

© 2022 Smac Bilişim | Her Hakkı Saklıdır.

Sizi Arayalım